De waarheid over ibuprofen tijdens de zwangerschap (NASID's en uw baby)

Kan ik ibuprofen 400 gebruiken tijdens mijn zwangerschap?

Gevraagd door: Max van Rheineck  |  Laatste update: 16 mei 2026
Score: 4.7/5 (26 stemmen)

Niet elke pijnstiller kan zonder problemen gebruikt worden in de zwangerschap. Hierdoor kan het lastig zijn pijn goed te behandelen. NSAID's (zoals ibuprofen, diclofenac en naproxen) kunnen niet gebruikt worden in de tweede helft van de zwangerschap.

Kan ibuprofen kwaad bij zwangerschap?

Wanneer een zwangere tussen 20 en 28 weken zwangerschap korte tijd pijnbestrijding nodig heeft, mag ibuprofen, diclofenac of naproxen enkele dagen worden voorgeschreven in een zo laag mogelijke effectieve dosering. Bij gebruik kan het een idee zijn extra controles uit te voeren.

Is 400 mg ibuprofen veel?

Volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar: 400-800 mg elke 4-6 uur. De maximale dagelijkse dosis voor volwassenen is 3200 mg per dag. Kinderen tussen 6 en 12 jaar: 40-60 mg per kg lichaamsgewicht per dag verdeeld over maximaal 4 doses. Kinderen jonger dan 6 jaar: raadpleeg een arts voor de juiste dosering.

Welke pijnstiller mag je pakken als je zwanger bent?

Voor zwangere vrouwen geldt:
  • Paracetamol is de meest veilige pijnstiller tijdens de zwangerschap;
  • Weeg het gebruik van paracetamol tijdens de zwangerschap altijd af tegen de ernst van de klachten. ...
  • Gebruik paracetamol alleen als het echt nodig is, zo kort mogelijk en in de laagst mogelijke dosering;

Hoeveel ibuprofen 400 mg mag je per dag innemen?

Koorts en pijn bij griep en verkoudheid of na vaccinatie en diverse andere vormen van pijn: De aanbevolen aanvangsdosering is 400 mg, zonodig gevolgd door 200 – 400 mg per keer elke 4 tot 6 uur. De maximale dosering is 1200 mg per etmaal. Overigens zijn doseringen van 200 mg per keer met deze tabletten niet mogelijk.

17 gerelateerde vragen gevonden

Wat zijn de bijwerkingen van ibuprofen 400 mg?

Bij hoge doseringen werden slaperigheid, pijn op de borst, hartkloppingen, verminderd bewustzijn, spierverkrampingen door het hele lichaam (convulsies, vooral bij kinderen), zwak gevoel en duizeligheid, bloed in urine, een lage hoeveelheid kalium in uw bloed, het koud Page 6 Deel I B2 : Patiënteninformatie Ibuprofen ...

Is ibuprofen sterker dan paracetamol?

Paracetamol is dus een minder zware pijnstiller dan ibuprofen. Een relatief veilig middel omdat het minder bijwerkingen heeft dan ibuprofen en andere medicijnen niet snel in de weg zit. Een arts zal afhankelijk van je klachten daarom liever paracetamol voorschrijven. Ibuprofen zit een stap hoger op de pijnladder.

Welke medicijnen moet je vermijden tijdens de zwangerschap?

Te vermijden medicijnen zijn tijdens het eerste trimester onder andere:
  • antistollingsmiddelen (antagonisten van vitamine K)
  • anti-epileptica.
  • antitumorale middelen.
  • seksuele hormonen.
  • behandelingen voor hartaandoeningen of spijsverteringsproblemen.
  • immunosuppressiva.
  • retinoïden.
  • thalidomide.

Wat kan ik doen tegen kiespijn tijdens mijn zwangerschap?

Kiespijn tijdens de zwangerschap

Hormonale schommelingen, andere eetgewoontes en inadequate mondhygiëne zijn veelvoorkomende oorzaken. Een bezoek aan de tandarts is de beste oplossing om kiespijn of andere gebitsproblemen tijdens de zwangerschap te voorkomen.

Wat te nemen bij hoofdpijn als je zwanger bent?

Hoofdpijn en zwanger

Vóór 20 weken zwangerschap kan hoofdpijn geen kwaad. Zorg goed voor jezelf, drink en eet voldoende en neem rust. Je mag paracetamol in de normale dosering nemen als je dat wil. Als de hoofdpijn hevig is of je maakt je er zorgen over, overleg dan met de huisarts.

Wat is het verschil tussen ibuprofen 400 en 600?

Deze inslikvormen zijn beschikbaar in doseringen van 200-400 mg (zonder voorschrift) en 600-800 mg (voorschriftplichtig). De hogere doseringen hebben meer ontstekingswerende eigenschappen maar de kans op bijwerkingen (bv. maagdarmlast) neemt tegelijkertijd toe.

Wat is de dosering van Kruidvat ibuprofen 400 mg?

Volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar: 1 tablet per keer innemen. Neem niet meer dan 3 tabletten in per 24 uur. Verspreid de momenten waarop u Kruidvat Ibuprofen 400 mg inneemt zo gelijkmatig mogelijk over de dag en met een minimale tussenpose van 4 – 6 uur.

Wat zijn de nadelen van ibuprofen?

Bijwerkingen van ibuprofen
  • Maagklachten. Denk aan misselijkheid, buikpijn, overgeven of boeren laten;
  • Darmklachten. Het kan ervoor zorgen dat u last krijgt van verstopping van de darmen, of juist diarree. ...
  • Vermoeidheid;
  • Hoofdpijn en draaierigheid. Dit gaat meestal over wanneer u aan het gebruik van ibuprofen gewend bent.

Hoeveel ibuprofen bij een miskraam?

Adviezen bij een miskraam:

Je kunt pijnstillers gebruiken, zoals paracetamol (elke 6 uur 2 pillen van 500mg). Zo nodig kun je er een NSAID, zoals naproxen (2 keer per dag 500mg) of ibuprofen (3 keer per dag 400mg) bij nemen. Gebruik maandverband, geen tampons.

Wat mag je niet als je zwanger bent?

Wat mag je niet eten/drinken als je zwanger bent?
  • Rauw vlees en rauwe melk. ...
  • Gerookte kant-en-klare vis uit de koeling, rauwe vis zoals haring, rauwe schaar- en schelpdieren zoals garnalen, roofvissen zoals makreel en tonijn.
  • (Producten met) rauwe eieren.
  • Rauwe kiemgroeten zoals Taugé
  • Kaas gemaakt van rauwe melk.

Wat mag een verloskundige voorschrijven?

Sinds 2014 mogen verloskundigen al de pil en het spiraaltje voorschrijven en nu komen daar het implantatiestaafje, de prikpil, de anticonceptiepleister en de vaginale ring bij. Verloskundigen kunnen worden bijgeschoold om bekwaam te worden voor het inbrengen van het spiraaltje en het implantatiestaafje.

Welke pijnstiller bij tandpijn bij zwangerschap?

In het kort. Voor de behandeling van pijn tijdens de zwangerschap is paracetamol het eerste keus middel. Als paracetamol onvoldoende werkt, kan de zwangere in de eerste helft van de zwangerschap af en toe kort NSAID's gebruiken.

Hoe kan ik de zenuwpijn van tandpijn verzachten?

Neem een pijnstiller om de pijn te verlichten, zoals paracetamol of ibuprofen. Houd een ice-pack tegen het pijnlijke gebied aan om het tijdelijk te verdoven. Spoel de mond met warm, licht gezouten water of met kruidenthee. Neem kruidnagel in de mond en kauw hierop om de pijn aan tanden of kiezen tijdelijk te verdoven.

Is verdoving bij de tandarts schadelijk tijdens zwangerschap?

Zwanger en een verdoving bij de tandarts

Maak kenbaar dat je zwanger bent. De tandarts gebruikt dan een kleine hoeveelheid van het verdovingsmiddel. Het verdovingsmiddel kan de placenta passeren maar uit onderzoek met dieren blijkt dat een kleine hoeveelheid onschadelijk is.

Kan een zwangere vrouw ibuprofen gebruiken?

Paracetamol heeft de voorkeur in de zwangerschap. Niet elke pijnstiller kan zonder problemen gebruikt worden in de zwangerschap. Hierdoor kan het lastig zijn pijn goed te behandelen. NSAID's (zoals ibuprofen, diclofenac en naproxen) kunnen niet gebruikt worden in de tweede helft van de zwangerschap.

Welke medicijnen verhogen een miskraam?

De medicijnen die je krijgt om de miskraam op te wekken zijn mifepriston (merknaam Mifegyne) en misoprostol (merknaam Cytotec). Deze medicijnen zorgen ervoor dat de baarmoedermond week wordt en de miskraam in gang wordt gezet.

Welke medicijnen helpen niet zwanger?

Een voorbehoedmiddel voorkomt dat je zwanger wordt. Bekende voorbehoedmiddelen: de pil, het spiraaltje en het condoom. Andere voorbehoedmiddelen: de prikpil, het hormoonstaafje, de hormoonring en de hormoonpleister.

Waarom geen ibuprofen?

NSAID's als ibuprofen verhogen namelijk het risico darmstoornissen en maagzweren, nierfalen, overgevoeligheid voor de werkzame stof en een verhoogde bloeddruk. Bij hoge doseringen zou ibuprofen bovendien het risico op cardiovasculaire problemen zoals een hartaanval en beroerte licht verhogen.

Hoeveel ibuprofen van 400 mg mag je op een dag?

Tabletten met gereguleerde afgifte: 1600 mg in 1 dosis bij voorkeur in de vroege avond; zo nodig tijdelijk verhogen met 800 mg 's ochtends tot 2400 mg per dag tot de acute fase weer onder controle is. I.v.-infusie: 400 mg, zo nodig elke 6–8 uur, max. 1200 mg per dag.

Wat is beter bij kiespijn, paracetamol of ibuprofen?

Veelgestelde vragen over kiespijn

We adviseren ibuprofen, omdat deze pijnstiller een ontstekingsremmend effect heeft. U kunt de pijnstiller ook gecombineerd gebruiken met paracetamol voor een versterkend effect.